INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, Single Phase Input, 2.2kW ; ODV-3-220105-1F12-MN
Invertek Optidrive Eco, ODV-3-220043-1F12-MN , 200-240V Single Phase Input, 3 phase output, 2.2kW, 10.5A output current IP20 inverter. DIN Rail Mountable LED Display...
VAT-exclusive price: 47.649,09 |
VAT-inclusive price: 57.178,91 |
Invertek Optidrive Eco,ODV-3-220043-1F12-MN, 200-240V Single Phase Input, 3 phase output, 2.2kW, 10.5A output current
IP20 inverter.
DIN Rail Mountable
LED Display
Dedicated centrifugal Fan & Pump inverter drive
Internal PID feedback loop for pressure / flow / level / temperature control.PLC functions
Internal EMC filter
Quadratic voltage / frequency output for maximum motor energy optimisation.
Communication options : Modbus, Bacnet
IP20 inverter.
DIN Rail Mountable
LED Display
Dedicated centrifugal Fan & Pump inverter drive
Internal PID feedback loop for pressure / flow / level / temperature control.PLC functions
Internal EMC filter
Quadratic voltage / frequency output for maximum motor energy optimisation.
Communication options : Modbus, Bacnet
| Power (kW) | 2.2 |
| Power (HP) | 3 |
| Input Voltage | 200-240V |
| Output Voltage | 0-input Voltage |
| Input Phases | 1 |
| Output Current | 10.5A |
| Input Current | 19.5A |
| Enclosure rating | IP20 |
| Width | 110mm |
| Height | 221mm |
| Depth | 185mm |
| Frame Size | 2 |
| Overload | 110% |
| Duty | Normal |
| Dynamic Braking | No |
| Weight | 1.8kg |
| Control Type | ECO Vector |
| Input Frequency | 48-62Hz |
| Output Frequency | 0-500Hz |
| Max Temperature | 40 ͦC |
| Digital Inputs | 5 |
| Digital Outputs | 2 |
| Analogue Inputs/Ps | 2 |
| Analogue Outputs/Ps | 2 |
| Output relay(s) | 2 |
| Serial Comms | Modbus, Bacnet |
| Approvals | UL. cUL, C- Tick, Gost R, ROHS |
Similar products:
INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, Single Phase Input, 0.75kW, IP20 ; ODV-3-220043-1F12-MN
Invertek Optidrive Eco, ODV-3-220043-1F12-MN , 200-240V Single Phase Input, 3 phase output, 0.75kW, 4.3A output current IP20 inverter. DIN Rail Mountable LED Display
-

(In stock)
41.970,71
INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, Single Phase Input, 1.5kW ; ODV-3-220070-1F12-MN
Invertek Optidrive Eco, ODV-3-220070-1F12-MN , 200-240V Single Phase Input, 3 phase output, 0.75kW, 7A output current IP20 inverter. DIN Rail Mountable LED Display
-

(In stock)
43.945,80
INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, 2.2kW, IP20 ; ODV-3-240058-3F12-MN
Invertek Optidrive Eco, ODV-3-240058-3F12-MN 400V 3 phase input, 400V 3 phase output, 2.2 kW, 4.1 A output current IP20 inverter. DIN rail mountable Dedicated centrifugal
-

(In stock)
48.636,64
INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, 55kW, IP20 ; ODV-3-641100-3F12-MN
Invertek Optidrive Eco, ODV-3-641100-3F12-MN , 400V 3 phase input, 400V 3 phase output, 55kW, 110A output current IP20 inverter. Dedicated centrifugal Fan &
-

(Out of stock)
362.182,50
INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, 75kW, IP20 ; ODV-3-641500-3F12-MN
Invertek Optidrive Eco , ODV-3-641500-3F12-MN , 400V 3 phase input, 400V 3 phase output, 75kW, 150A output current IP20 inverter. Dedicated centrifugal Fan &
-

(Out of stock)
468.590,58
INVERTEK DRIVES Optidrive Eco, 90kw, IP20 ; ODV-3-641800-3F12-MN
Invertek Optidrive Eco, ODV-3-641800-3F12-MN , 400V 3 phase input, 400V 3 phase output, 90kW, 180A output current IP20 inverter. Dedicated centrifugal Fan &
-

(In stock)
560.185,47