CONTRINEX Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 20...4200 mm ABS Teach button LED, red 630 nm, TRR-C23PA-TMK-101
Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 20...4200 mm ABS Teach button LED, red 630 nm, TRR-C23PA-TMK-101; 620-400-370 PVC, 2 m, 4 wire, Light-on + Dark-on,...
VAT-exclusive price: 18.204,42 |
VAT-inclusive price: 21.845,31 |
Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 20...4200 mm ABS Teach button LED, red 630 nm, TRR-C23PA-TMK-101; 620-400-370
PVC, 2 m, 4 wire, Light-on + Dark-on, NPN
PVC, 2 m, 4 wire, Light-on + Dark-on, NPN
| Operating range | 20...4200 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | Teach button |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustm | 30...5000 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Transparent reflex |
| Sensing range max. | 10...5000 mm |
Similar products:
CONTRINEX Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 0...1000 mm ABS Teach button LED, UV 275 nm, Risk Group 2, TRU-C23PA-TMK-101
Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 0...1000 mm ABS Teach button LED, UV 275 nm, Risk Group 2, TRU-C23PA-TMK-101; 620-400-386 PVC, 2 m, 4 wire, Light-on
-

(Out of stock)
7.738,81
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor, THROUGH-BEAM,M18,NPN LLK-1180W-001 ;620-200-519
Standard photoelectric sensor THROUGH-BEAME. Ho using M18mm in IP67 protection polarity NPN PVC 2M 4-WIRE connection.
-

(Out of stock)
9.256,27
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor, DIFFUSE,M18, NPN,LTK-1180-101 ;620-200-420
Standard photoelectric sensor DIFUSSE,. Ho using M18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m,4wire connection.
-

(Out of stock)
9.258,84
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor, DIFFUSE,M18, NPN,LTK-1180W-101 ;620-200-543
Standard photoelectric sensor DIFUSSE,. Ho using M18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m,4wire connection.
-

(Out of stock)
10.080,47
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor, Through-beam,M18, NPN,LLK-1181L-001 ;620-200-551
Standard photoelectric sensor Trough-beam,. Ho using M18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m,4wire connection.
-

(Out of stock)
14.394,08
CONTRINEX Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 20...4200 mm ABS 3/4 turn pot. LED, red 630 nm, TRR-C23PA-PMK-101
Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 20...4200 mm ABS 3/4 turn pot. LED, red 630 nm, TRR-C23PA-PMK-101; 620-600-306 PVC, 2 m, 4 wire, Light-on + Dark-on,
-

(Out of stock)
18.204,42