CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor,REFLEX,M18,NPN,LLR-M18PA-NMK-302 ;620-600-199
Standard photoelectric sensor ,background superssion. HousingM18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m,3 wire...
VAT-exclusive price: 5.841,33 |
VAT-inclusive price: 7.009,60 |
Standard photoelectric sensor ,background superssion. HousingM18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m,3 wire
Short Specifications
| Sensing range typ. Max. | 0...30000 mm |
|---|---|
| Light source | LED, red 630 nm |
| Housing size [mm] | M18 |
| Sensitivity adjustment | No |
| Polarity | NPN |
| Output | Dark-on |
| Interface | Standard output |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Supply voltage | 10...30 VDC |
| Switching frequency max. [Hz] | 1000 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -25...65 °C |
| Enclosure rating (IP) | IP 67 |
Short Specifications
| Sensing range typ. Max. | 0...30000 mm |
|---|---|
| Light source | LED, red 630 nm |
| Housing size [mm] | M18 |
| Sensitivity adjustment | No |
| Polarity | NPN |
| Output | Dark-on |
| Interface | Standard output |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Supply voltage | 10...30 VDC |
| Switching frequency max. [Hz] | 1000 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -25...65 °C |
| Enclosure rating (IP) | IP 67 |
Similar products:
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor,REFLEX,M18,NPN,LRR-M18PA-NMS-302 ;620-600-191
Standard photoelectric sensor ,background superssion. HousingM18 mm in IP67 protection.NPN polarity and M12 4-pina connection.
-

(Out of stock)
6.729,73
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor,REFLEX,M18,NPN, LRR-M18PA-NMK-101 ;620-600-186
Standard photoelectric sensor ,background superssion. HousingM18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m, 4 wire connection.
-

(Out of stock)
7.109,74
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor,REFLEX,M18,NPN,LRR-M18PA-NMK-10B ;620-600-187
Standard photoelectric sensor ,background superssion. HousingM18 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC, 2m, 4 wire connection.
-

(Out of stock)
7.109,74
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor,REFLEX,M12,NPN, LRK-1120-301 ;620-200-309
Standard photoelectric sensor ,reflex. Housing M12 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC 2m,3wire connection.
-

(Out of stock)
12.165,38
CONTRINEX Standardni fotoelektrični senzor,REFLEX,M12,NPN, LRK-1120-302 ;620-200-310
Standard photoelectric sensor ,reflex. Housing M12 mm in IP67 protection.NPN polarity and PVC 2m,3wire connection.
-

(Out of stock)
12.165,38
CONTRINEX PHOTOELECTRIC SENSOR, THRU-BEAM SENSOR, 20000 mm, CABLE, M18, LLK-1180-204-005; 620-200-602
PHOTOELECTRIC SENSOR, THRU-BEAM SENSOR, 20000 mm, CABLE, M18, LLK-1180-204-005; 620-200-602
-

(Out of stock)
12.206,46