CONTRINEX Standard body Diffuse M18 PBTP 100...900 mm, UST-M18PS-TMS-603; 605-010-253
Standard body Diffuse M18 PBTP 100...900 mm, UST-M18PS-TMS-603; 605-010-253 M12 4-pin, NO (default)/NC + NO (default)/NC, PNP...
VAT-exclusive price: 27.558,26 |
VAT-inclusive price: 33.069,91 |
Standard body Diffuse M18 PBTP 100...900 mm, UST-M18PS-TMS-603; 605-010-253
M12 4-pin, NO (default)/NC + NO (default)/NC, PNP
M12 4-pin, NO (default)/NC + NO (default)/NC, PNP
| Operating range | 100...900 mm |
| Switching frequency max. | 4 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Product Range | Standard body |
| Polarity | PNP |
| Output | NO (default)/NC + NO (default)/NC |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PBTP |
| Temperature range | -20...+70°C |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
Similar products:
CONTRINEX Short body Diffuse M18 PBTP 40...300 mm, UST-M18PC-WSS-303; 605-010-229
Short body Diffuse M18 PBTP 40...300 mm, UST-M18PC-WSS-303; 605-010-229 M12 4-pin, NO (default)/NC, PNP
-

(Out of stock)
21.727,20
CONTRINEX Short body Diffuse M18 PBTP 40...300 mm, UST-M18PC-WSS-301; 605-010-231
Short body Diffuse M18 PBTP 40...300 mm, UST-M18PC-WSS-301; 605-010-231 M12 4-pin, NO (default)/NC, NPN
-

(Out of stock)
21.727,20
CONTRINEX Short body Diffuse M18 PBTP 80...1200 mm, UST-M18PC-WMS-303; 605-010-230
Short body Diffuse M18 PBTP 80...1200 mm, UST-M18PC-WMS-303; 605-010-230 M12 4-pin, NO (default)/NC, PNP
-

(Out of stock)
27.558,26
CONTRINEX Short body Diffuse M18 PBTP 80...1200 mm, UST-M18PC-WMS-309; 605-010-233
Short body Diffuse M18 PBTP 80...1200 mm, UST-M18PC-WMS-309; 605-010-233 M12 4-pin, 4...20 mA. Analog
-

(Out of stock)
30.477,64
CONTRINEX ULTRASONIC SENSORS DIFFUSE M18 80..1200 mm UST-M18MC-WMS-303; 605-010-240
Contrinex ULTRASONIC SENSORS DIFFUSE M18 80..1200 mm UST-M18MC-WMS-303; 605-010-240
-

(Out of stock)
31.933,48
CONTRINEX Standard body Reflex M18 Stainless steel V2A 0...2000 mm, USR-M18MS-TLS-403; 605-010-294
Standard body Reflex M18 Stainless steel V2A 0...2000 mm, USR-M18MS-TLS-403; 605-010-294 M12 4-pin, NO (default)/NC, PNP
-

(Out of stock)
38.496,32