CONTRINEX Induktivni senzor otporan na visoki pritisak, M8, detekciono rastojanje 1,5mm, PNP, NO, DW-AD-503-P8 ;330-020-099
High pressure resistant inductive sensor from Contrinex High Pressure series. M8 housing, stainless steel housing material with IP68 protection degree. Connection...
VAT-exclusive price: 29.935,88 |
VAT-inclusive price: 35.923,05 |
High pressure resistant inductive sensor from Contrinex High Pressure series. M8 housing, stainless steel housing material with IP68 protection degree. Connection PUR 2m,3 wire . Standard output ,PNP , NO. Operating distance is1.5mm.
| Operating range | 1.5 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 500 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 68 |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Temperature range | -25...+100°C |
| Sensor Height | 30 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Similar products:
CONTRINEX Extra pressure Extra Distance Series 500 M8 Embeddable 2.5 mm, DW-AD-503-M8E; 320-620-113
Extra pressure Extra Distance Series 500 M8 Embeddable 2.5 mm, DW-AD-503-M8E; 320-620-113 PUR, 2 m, 3 wire, PNP|Normally Open (NO)/IO-Link
-

(Out of stock)
17.274,94
CONTRINEX Induktivni senzor otporan na visoki pritisak, M12, detekciono rastojanje 1,5mm, PNP, NO, DW-AD-503-P12-625 ; 330-020-174
High pressure resistant inductive sensor from Contrinex High Pressure series. M12 housing, stainless steel housing material with IP68 protection degree. Connection
-

(Out of stock)
25.129,29
CONTRINEX Induktivni senzor otporan na visoki pritisak, M8, detekciono rastojanje 1,5mm, NPN, NC, DW-AD-502-P8 ;330-020-102
High pressure resistant inductive sensor from Contrinex High Pressure series. M8 housing, stainless steel housing material with IP68 protection degree. Connection
-

(Out of stock)
29.935,88
CONTRINEX Induktivni senzor otporan na visoki pritisak, M8, detekciono rastojanje 1,5mm, PNP, NC, DW-AD-504-P8 ;330-020-100
High pressure resistant inductive sensor from Contrinex High Pressure series. M8 housing, stainless steel housing material with IP68 protection degree. Connection
-

(Out of stock)
29.935,88
CONTRINEX Induktivni senzor otporan na visoki pritisak, M8, detekciono rastojanje 1,5mm, NPN, NO, DW-AD-501-P8 ;330-020-101
High pressure resistant inductive sensor from Contrinex High Pressure series. M8 housing, stainless steel housing material with IP68 protection degree. Connection
-

(Out of stock)
29.935,88
CONTRINEX High pressure Full Inox Series 700 M12 Embeddable 1.5 mm, DW-AV-703-P12G-276; 330-320-139
High pressure Full Inox Series 700 M12 Embeddable 1.5 mm, DW-AV-703-P12G-276; 330-320-139 PUR, 0.2 m, 3 wire + M12 4-pin, PNP|Normally Open (NO)/IO-Link
-

(Out of stock)
41.241,11